Klavirista a skladateľ Tigran Hamasyan spája jazzovú improvizáciu s bohatou folklórnou hudbou jeho rodného Arménska. Je jedným z najvýraznejších „jazz-meets-rock“ klaviristov svojej generácie. Jeho najnovším projektom je druhý sólový album An Ancient Observer. Klavírny virtuóz má vďaka svojej originalite na konte viacero prestížnych ocenení, napríklad z festivalu v Montreux, z jazzovej klavírnej súťaže Thelonious Monk a Echo Award, nazývanej aj Nemecká Grammy. Jedinečný hudobník prekvapuje kombináciami jazzu, elektronických prvkov či folku.
Uznávaný multiinštrumentalista Adam Ben Ezra vdýchol kontrabasu nový život. Jeho hudobné videá majú milióny pozretí a Adam je v internetovom prostredí veľmi známy. Popularita muzikanta však nezostáva iba na webe. Vystupoval v mnohých mestách Európy i USA, zaujímali sa o neho médiá ako BBC, CBS News či Time Magazine. Adam začal hrať na husle v piatich rokoch a na gitaru v deviatich. Odvtedy pridal klavír, klarinet, flautu a najmä kontrabas. Do svojej jedinečnej hudby komponuje prvky jazzu, funku, latino muziky a stredomoria.
Zuzana pochádza z Rimavskej Soboty, vyštudovala Pražské konzervatorium a VŠMU v Bratislave. Autorské projekty speváčky sa pohybujú na pomedzí viacerých žánrov s výraznými prvkami pop-soulu a elektronickej hudby. Jej druhý album Dievča z roku 2018 sa dostal do výberu 50 najlepších albumov roka podľa redakcie Hudba.sk. Speváčka s kapelou vystúpila ako predskokanka Lise Simone a José Jamesovi v Slovenskom rozhlase a Jamesovi Bluntovi v NTC. V roku 2010 sa stala Novou tvárou slovenského jazzu. Do jej najnovšieho audiovizuálneho projektu Fúzie sa zapojili hudobníci z Česka, Maďarska a Slovenska, medzi nimi Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König, Lara Abou Hamdan či Gábor Tokár.
Hudobná kritika ho miluje, vychválil ho však aj Bob Dorough, vokalista Milesa Davisa z albumu The Sorcerer. Spevácky talent, hudobný inovátor a najavantgardnejší džezový spevák súčasnosti vystúpi na spoločnom turné s džezmenmi Nikolajom NIkitinom a Ľubošom Šrámekom.
Slovenskí renomovaní hudobníci majú na svojom konte množstvo hudobných kolaborácií s umelcami európskej i medzinárodnej džezovej scény. Za zmienku stojí napríklad ich nedávne vystúpenie s izraelským saxofonistom Shlomim Goldenbergom, či vynikajúcim českým sólistom na trúbku Miroslavom Hloucalom. Tentokrát však saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek spojili svoje sily s džezovým spevákom, ktorý podľa kritiky inšpiruje a vytyčuje cestu iným vokalistom. Koncertná šnúra s JD Walterom však nie je náhodná. Dvojica s ním spolupracovala už na albume Performances Ľuboša Šrámeka, na ktorom Walter naspieval skladbu Man s textom Milana Rúfusa, v anglickom preklade Johna Minahanea. Hudbu k nej zložil Nikolaj Nikitin.
Zoskupenie ponúka fúziu jazzovej hudby a tanečných brazílskych rytmov. Tie zaznejú v podaní špičkového slovenského hráča na basu Štefana Pištu Bartuša a brazílskych hudobníkov z Brazil Jazz Unit. Ich hudba je plná energie, dynamiky a temperamentu.
Hudobná skupina Vlčie maky prezentuje tradičný folklór v jedinečných jazzových úpravách. Zoskupenie vzniklo v roku 2019, kedy vyšiel ich debutový album Podpoľanie. O dva roky neskôr vydali ďalší s názvom Horehronie. Vlčie maky spájajú kvalitných hudobníkov jazzovej scény – Janu Kozákovú z kapely Mukatado, klaviristu a aranžéra Klaudia Kováča so skúsenosťami z big bandu Gustava Broma, Petra Solárika, ktorý hrá na bicích, a kontrabasistu Róberta Ragana, ktorý je zároveň umeleckým riaditeľom hudobného festivalu Percussion summit.
Speváčka, herečka a pedagogička je známa aj ako členka ochotníckeho divadelného súboru Hlavina z Radošiny, pod vedením Stanislava Štepku. Taktiež je stálou hlasovou posilou v acapella vokálnej skupine Close Harmony Friends a speváčkou v big bande Swingless Jazz Ensemble. Na slovenskú jazzovú scénu prichádza aj s vlastným projektom Lenka Gálisová Quartet. Svojou pútavou interpretačnou schopnosťou presvedčila odbornú porotu na súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2020, kde získala ocenenie za presvedčivý vokálny výkon. Celú kapelu navyše ocenili za profesionálny kolektívny výkon. Lenka má navyše skúsenosti zo štúdia na Katedre hudby UKF v Nitre, kde bola súčasťou Akademického speváckeho zboru, účinkovala v študentských muzikáloch a stala sa sólistkou v scénickom oratóriu Jazzové pašie vedenom Pavlom Smolíkom.
Miloš Biháry sa počas štúdia na bratislavskom Konzervatóriu viackrát predstavil ako sólista so Symfonickým orchestrom Konzervatória v Slovenskej filharmónii. V roku 2017 účinkoval na záverečnom koncerte festivalu Viva musica! v spolupráci s orchestrom pod vedením dirigenta Braňa Kostku. Sólovo sa predstavil v Teatro Filodrammatici v Miláne v rámci spoločného projektu hudobníkov z krajín Vyšehradskej štvorky. Na pozvanie Petra Dvorského zas vystúpil v Slovenskom inštitúte v Ríme. Popri vážnej hudbe sa zaujíma aj o jazz. Účinkoval v zoskupeniach ako JMJ trio, v hip-hopovej skupine Delikatesa a v pop-funky skupine Chillsband. V roku 2012 založil kapelu Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers, ktorá získala ocenenia na domácich súťažiach a predstavila sa na mnohých hudobných festivaloch, ako napríklad Bratislavské jazzové dni či Radio-Head Awards.
Bubnová škola Rytmika vznikla v roku 2003 ako OZ Zvuky cez ruky a už viac ako desať rokov spája ľudí s hudbou. Organizuje workshopy, koncerty i kurzy bubnovania na djembe, cajone, kongách a iných perkusiách. Jej členovia učili vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Česku aj vo Fínsku. Podľa Rytmiky je naše telo hudobným nástrojom, ktorý sa dá naladiť v každom veku. Každý má rytmus, čo dokazuje ľudské srdce, dych, chôdza či spánok. Škola svojimi aktivitami prebúdza skryté cítenie hudby v človeku a rozvíja ho. Rytmom tak podporuje komunikáciu, tvorivosť, sebavyjadrenie aj sociálne cítenie.
Dj Spinhandz - Lukáš Haas je na slovenskej hudobnej scéne viac známy ako Dj Spinhandz. Svoj vzťah ku gramofónom potvrdil na súťažiach technického deejayingu už v prvej dekáde svojej kariéry, keď na česko-slovenských "battloch" niekoľkokrát stál na stupňoch víťazov. Umenie turntablismu vychádzajúce z hip-hopovej kultúry, keď sa gramofón samplovaním a rôznymi technikami scratchingu a beatjugglingu používa ako hudobný nástroj, predstavil v 2019 aj na Jarných Bratislavských Jazzových dňoch spolu so skupinou General Foxx a slovenským raperom Strapom.
So Strapom na koncertoch a albumoch spolupracuje už 15 rokov.
V našich končinách sa už za legendárnu dá považovať spolupráca s ukrajinským producentom Karaoke Tundrom, pretavená do mixtejpu "Kačica s hlavou tigra". Jej pokračovanie "Leguán s hlavou opice" vyšla v roku 2020 aj na vinyle.
Hudobnou selekciou je mu blízky hip hop, soul, funk, jazz, r&b, grooves & breaks.
Dušan Vančo, tiež známy ako Foolk je producent, skladateľ a umelec. Jeho umelecká púť sa začala niekedy na prelome tisícročí, kedy býval častým návštevníkom klubu Art Jazz Gallery v Piešťanoch, ktorý vlastnil v tom čase jazzový bubeník Dodo Šošoka. Koncerty a fascinujúca atmosféra týchto priestorov v ňom zanechali veľmi silné dojmy, čo sa neskôr prejavilo aj v jeho tvorbe. Jeho výnimočná a kreatívna práca so zvukovými samplami vytvára komplexné mozaiky vkusne doplnené elektronickou hudbou. Má na konte už dva štúdiové albumy a niekoľko EPčiek. Jeho skladby sú hrávané aj v zahraničí, napríklad aj hudobnou žurnalistkou Mary Anne Hobbs. Jeho druhý album „Millions Of“ získal cenu Radio_Head Award v kategórii elektronický album roka 2014.
Začalo to ako bočný projekt gitaristu Martina Molnára, ktorého zaujímala elektronická hudba, a tak trochu experimentoval a vytvoril zopár takýchto skladieb. Po veľmi pozitívnom ohlase na jeho tvorbu sa rozhodol predstúpiť pred ľudí so svojou tvorbou, mohli ste jeho vystúpenia zaregistrovať ako koncept "live DJ set". Ľudia sa tentokrát môžu tešiť na DJ-ské mixovanie hudby, a jedno prekvapenie, ktoré okorení jeho happy vibez set.
Martin Žák vyštudoval bábkoherectvo na VŠMU v Bratislave a v roku 2008 založil Divadlo Agapé. Špecializuje sa najmä na tvorbu pre deti a mládež. Okrem toho je dramatoterapeutom v DSS a ZPB Merema v Modre, kde s klientmi zariadenia vytvára predstavenia. Fascinuje ho divadlo ako terapia a verí, že humor a láska sú tie správne hodnoty, ktoré treba vniesť do každého vystúpenia. To sa mu darí aj v predstavení Kapitán Kotvička. Príbeh začína chytaním rýb na lodi. Kapitán objaví starú fľašu, v ktorej sa skrýva správa o tom, že môže nájsť najväčší poklad sveta. Počas 45 minút sa spolu s detskými divákmi vydáva na dobrodružnú plavbu. Na jednotlivých ostrovoch musia splniť rôzne úlohy, ktoré ich nasmerujú až k pokladu. Predstavenie je určené pre všetkých námorníkov od troch do jedenástich rokov.